Creuar la frontera andorrana per la muntanya, de nit i plovent

El dissabte 29 de novembre, recordant l’arribada de sant Josepmaria Escrivà a Andorra en el seu 77è aniversari, organitzàrem la 2a Cursa “Rosa del Nord”.

Correspon pràcticament a l’últim tram del Camí d’Andorra que recorregué sant Josepmaria la nit de l’1 al 2 de desembre de 1937.

Són 22 Km de recorregut amb un desnivell acumulat positiu de 1.600 m.

Enguany hi hagué tres modalitats: parelles masculines, parelles mixtes i individuals masculins. Hi participaren un total de 47 corredors distribuïts de la següent manera: 13 parelles masculines, 3 parelles mixtes i 15 individuals masculins.

A més hi hagué una caminada, que sortí a les 16 h, amb un total de 9 participants.

La cursa començà a les 18 h.

El total d’inscrits era de 52, però degut a las inclemències del temps es donaren de baixa 5 participants, de manera que a la sortida eren 47.

Tot i les fortes pluges d’aquests dies, tots els participants arribaren a Sant Julià de Lòria sense especials dificultats, d’acord amb la següent classificació:

1 1-PM Xavier Jové 2:34

2 1-PM Jan Margarit 2:34

3 2-PM Víctor Agreda 2:37

4 2-PM Diego Cardozo 2:37

5 1-IM Marc Llucià 2:47

6 3-PM Xavier Guillamó 2:47

7 3-PM Joan Turné 2:47

8 2-IM Jaume Merola 3:00

9 3-IM Ramon Jordana 3:04

10 1-PX Marc Alonso 3:04

11 1-PX Roser Español 3:04

12 4-IM Olivier Cescato 3:05

13 4-PM Marc Cassany 3:10

14 4-PM Quim Cassany 3:10

15 5-PM Yago Raventós 3:13

16 5-PM Manu Raventos 3:13

17 6-PM Joel Gómez 3:19

18 6-PM Dani Núñez 3:19

19 2-PX Montse Bacardit 3:24

20 2-PX David Polo 3:24

21 7-PM Gonzalo Fernández 3:29

22 7-PM Jordi Tissier 3:29

23 3-PX Marta Prat 3:36

24 3-PX Andrés Rhem 3:36

25 8-PM Josep Cancelos 3:37

26 8-PM Diego Cancelos 3:37

27 5-IM Josep Roig 3:42

28 6-IM Josep Oriol Carné 3:43

29 9-PM Àlex Cruces 3:43

30 9-PM Nacho Sacau 3:43

31 7-IM Jonathan Brard 3:45

32 8-IM Xavier Andorra 3:57

33 9-IM Marek Fodor 4:14

34 10-IM Jordi Grau 4:14

35 11-IM Manel Cortina 4:14

36 10-PM Pol Ausàs 4:19

37 10-PM Eduard Tejedor 4:19

38 12-IM Miquel Gràcia 4:20

39 13-IM Xavier Gràcia 4:20

40 14-IM Joan Carles Grau 4:20

41 11-PM Julio Rodrigues 4:31

42 11-PM Jesús Vilella 4:31

43 12-PM Gerard Bargallo 4:40

44 12-PM Tiago Moreira 4:40

45 15-IM Vicente Martínez 5:09

46 13-PM Gerard Lesuy 5:11

47 13-PM Xavier López 5:11

– En negreta figuren els 3 primers classificats de cada grup:

PM: Parelles Masculí

PX: Parelles Mixtes

IM: Individual Masculí

– Per a més informació entreu a la web de la Rosa del Nord: www.rosadelnord.org